Gadżety reklamowe Inspiracje i trendy Lifestyle

TRENDY 2021 – DOM I OTOCZENIE


Rewolucja, spowodowana Covid-19 uwidoczniła ogromne zmiany na rynku pracy na całym świecie. Z codzienności, polegającej na wyjściu do pracy, do biura, przejeździe metrem czy autobusem, pracy na open space, przeszliśmy do modelu #stayhome. Prywatna przestrzeń przestała być jedynie azylem, ogniskiem rodzinnym i oazą spokoju. Dotychczasowe, domowe terytorium musieliśmy dopasować, w taki sposób, aby stworzyć sobie miejsce do pracy, odpoczynku i rozwijania hobby.

Badania, dotyczące pracy zdalnej sugerują, że po zakończeniu pandemii pracodawcy będą wspierali pracę z domu, a firmy deklarują elastyczność i możliwość pracy z każdego miejsca na świecie. Nic więc dziwnego, że wspomniany trend mocno oddziałuje na branże upominków i gadżetów reklamowych. Marki poszukują rozwiązań, które choć trochę umilą jej sympatykom czas spędzany w domu, pracodawcy walczą o dobrą atmosferę na home office, a pracownicy z miłą chęcią przyjmują prezenty, które ułatwią im pracę w domu lub zadbają o samopoczucie.

Prezentujemy na blogu pomysły na drobne prezenty w wspomnianym trendzie, które można wykorzystać z myślą o obdarowywaniu w 2021 roku.Kuchnia sercem domu, więc każdy gadżet związany z gotowaniem, przyrządzaniem posiłków czy dekoracją stołu to nie lada gratka dla miłośników dobrego jedzenia. W 2021 roku jeszcze bardziej będziemy stawiać na wystrój naszego wnętrza i oryginalne dodatki, jak koce czy poduszki.

Jeszcze niedawno wszyscy mieliśmy dosyć reklamowych kubków z logo firmy. Teraz kubki, filiżanki i szklanki, szczególnie te dekoracyjne i oryginalne, wrócą do łask i będą miłym akcentem. Dyfuzory zapachowe i świece dodadzą wyjątkowego klimatu w domowym zaciszu, a ceramiczny rożek na frytki sprawi, że poczujemy się jak na zlotach food trucków.

Od 2016 roku obserwujemy rosnące zainteresowanie roślinnością i zielonym stylem życia w naszych domach, biurach i przestrzeni publicznej. Mech chrobotek, rośliny antysmogowe, monstery, które hodowały nasze babcie, to tylko niektóre z roślin, jakie współczesna architektura wnętrz oraz projektanci uwzględnili w dzisiejszych aranżacjach.

Idea spędzania czasu w domu sprzyja pielęgnacji roślin, a dom jako miejsce i pracy, i odpoczynku, wzbogacony roślinnością, wpływa na dobre samopoczucie. Dlatego domowe mini szklarnie, zestawy do samodzielnej uprawy truskawek czy pomidorków koktajlowych, to idealny upominek, wpisujący się w aktualne zainteresowania konsumentów.


Zamknięte siłownie i kluby fitness odbiły się na nie jednym kręgosłupie, zmęczonym pracą przy biurku. Zdrowie fizyczne to jeden z naszych priorytetów. Wszystko, co wesprze naszą fizyczność, będzie teraz na topie. Nie musimy inwestować w bieżnię czy cały zestaw do podnoszenia ciężarów. Drobnymi akcesoriami zbudujemy mini siłownię i salę treningową w sypialni czy salonie. Akcesoria do jogi, rollery, masażery do ciała i gumy do rozciągania to drobne gadżety, ale niesamowicie użyteczne i potrzebne nie jednemu pracownikowi biurowemu.

Rozwijanie hobby, samorozwój, kształcenie w nowej dziedzinie to, obok pracy nad fizycznością, niezbędny element dla naszego zdrowia. Każdy prezent, który uatrakcyjni nam czas wolny, będzie na wagę złota. Poczynając od oryginalnych puzzli, po kursy nauki brush letteringu czy kolorowanki dla dorosłych. Oferta gadżetów związanych z czasem wolnym, rozrasta się w szalonym tempie, a marki prześcigają się w pomysłach na nową grę planszową czy hobbystyczny kurs.

A jeśli już home office ma wejść w nasze życie na stałe, to warto zadbać o strefę, w której za zadanie mamy jak najlepiej analizować, działać kreatywnie, myśleć, liczyć, pisać, sprzedawać, negocjować i po prostu … pracować! Przestrzeń biurowa była wyposażona w szereg akcesoriów, które w domu do tej pory nie były nam potrzebne. Każdy gadżet, związany z pracą przy komputerze, sprawdzi się jako reklamowy upominek.

Rok 2020 przyniósł szereg nieodwracalnych zmian, które wpłynęły na sposób naszej pracy, przebywania w domu czy spotkań z ludźmi. To, w jaki sposób zadbamy o swoje najbliższe otoczenie w najbliższych latach, będzie oddziaływać na naszą efektywność w życiu zawodowym. Skoro praca oraz życie prywatne stały się niemalże jednością w przestrzeni, przez nas zamieszkiwanej, nie możemy pominąć dbałości o teren, będący jednocześnie naszym azylem i miejscem rozwoju.


Jeśli poszukujesz gadżetów reklamowych, zestawów prezentowych w wspomnianym w tekście trendzie DOM i najbliższe otoczenie, zapraszamy do kontaktu.

Back To Top